Thai masajı ve Özellikleri

Thai masajı, rahatlamak için en çok tercih edilen masaj türlerinden birisidir. Bu masaj işlemlerinin tamamlanması ile birlikte,vücudunuzdaki gözle görülebilir rahatlamayı kesinlikle fark edeceksiniz.

Thai masajı, rahatlamak için en çok tercih edilen masaj türlerinden birisidir. Bu masaj işlemlerinin tamamlanması ile birlikte,vücudunuzdaki gözle görülebilir rahatlamayı kesinlikle fark edeceksiniz. Bu masaj türünde, genellikle yoğun bir enerji kullanımı gerektirmez. Bu yüzden hareketi sevmeyen kişiler tarafından bu masaj “Yoga” olarak da adlandırılabilmektedir. 

Bu masaj türünde genellikle çekme, germe ve esnetme hareketleri uygulanır. Masaj, diğer masaj türlerinin aksine yatakta değil, daha sert bir zeminde (örn : yer) uygulanır. Dilerseniz kıyafetleriniz ile birlikte,giyinik bir şekilde de bu masaja dahil olabilirsiniz. Bu masaj, genellikle bazı güreş ve dövüş hareketlerini de içerisinde barındırmaktadır. Masaj esnasında sadece terapistiniz değil, siz de sürekli aktif olmalısınız. 

Zaman zaman terapist tarafından uygulanan hareketler canınızı acıtabilecektir ancak masaj sonrasında fark edeceğiniz rahatlama, tüm bunlara değdiğini gösterecektir. Bu masaj, genellikle ülkemizde çok az uygulanır. Çünkü müşteriler, bu masaj türünde bazı dövüş hareketleri de olduğu için tehlikeli olduğunu düşünebilmektedir. Eğer ki bu masajı daha iyi kalitede yaşayabilmek isterseniz,bir gün Bangok’u sadece bu yüzden bile ziyaret edebilirsiniz.

Bangok’ta bu masaj oldukça yaygın olarak uygulandığı için neredeyse berber dükkanlarında dahi bu masajı uygulayan kişiler ile tanışabilirsiniz. Bu kadar yaygın olarak yapıldığı için de, çok uygun fiyatlar ile birlikte bu masajı kendinize uygulatabilirsiniz. Bu masaj, iki çeşittir ve halk tarafından genellikle bu çeşit ayrımı pek önemsenmez. Bu ayrımı, halka da öğretebilmek için Bangok terapistleri, genellikle dükkanlarının önünde“Strictly Non Sexual” yazan bir tabela bulundururlar. 

Tabii ki her işte olduğu gibi bu işin de kalitelisini uygulatmak isterseniz, bu tür berberleri tercih etmemeli bunun yerine şehirde daha yaygın olarak ziyaret edilen masaj salonlarına uğrayabilirsiniz. Genellikle bu masaj salonlarında, hizmet çok daha profesyonel olarak verilmektedir. Berberlerde sadece masaj işlemi satın alırken, biraz daha ücret ödeyerek bu hizmeti bir paket halinde alabilirsiniz.

Tabii ki de bu özel paketlerden alacağınız verim ile berberlerden alacağınız verim oldukça farklı olacaktır. Genellikle bu masaj türünü uygulayabilmek için 2 yıl eğitim almak gerekir ancak bazı şehirlerde bu işi illegal olarak yapan kişiler de bulunmakta.

Bu masaj türünü en çok görebileceğiniz ülke ise Tayland. Eğer ki bu ülkeyi ziyaret etme şansınız olduysa, yaklaşık her 50 metre mesafe aralıkları ile bu işi yapan kişilere rastlamışsınızdır. Hatta Tayland halkının,geçiminin büyük bir kısmını buradan sağladığını söylemek de kesinlikle yanlış olmaz. Bu masaj çeşidi de, diğer masaj çeşitleri gibi tarihini çok eski zamanlardan almaktadır. Birçok masaj türünde olduğu gibi bu masaj da “Uzak Doğu” ülkelerinden çıkmıştır. Masajdaki en can alıcı nokta da hareketlerin tam anlamıyla ve tam verimle gerçekleştirilmesi. Eğer ki bu masaj hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, çeşitli Youtube Kanalları’na göz atabilirsiniz.