Sultan Masajı

Profesyonel masaj türlerinden biri olan sultan masajı da aynı dertten muzdariptir. Aslında masaj, keyif yada lüks için değil bunun aksine sıkı sıkı aralıklar ile ele alınması gereken çok koruyucu bir tıbbi tedavi yöntemidir.

Sultan Masajı Nasıl Yapılır?

Arapça olarak dokunma anlamına da gelen ve Yunanca anlamda yoğurma anlamına da gelen massein kelimelerinden türemiş olmakta olan masaj kelimesi, dünya genelindeyse hemen hemen her ülkede uygulanagelen ve günümüzde de yeni tekniklerle ayrı bir öneme kavuşan bir sektördür. Ülkemizdeyse özellikle son dönemde etkisini giderek arttıran bir yelpazeye sahip olagelmiştir. Aslında masaj, bedeninizin farklı farklı kısımlarına uygulanabildiği gibi bazı kısmi bölgelerinize de uygulanabilmektedir.Buna örnek vermemiz gerekirse, örneğin yüz masajı olduğu gibi aslında sırt masajı, hatta boyun masajı ve köpük masajı dahil bir çok farklı dalda masaj çeşidi ve masaj uygulanan bölge çeşitleri bulunmaktadır.

Aslında masaj, keyif yada lüks için değil bunun aksine sıkı sıkı aralıklar ile ele alınması gereken çok koruyucu bir tıbbi tedavi yöntemidir. Masaj, hasta veyahut yorgun kişinin bedeninin rehabilitasyonunu, tedavi edilmesini, eski durumuna dönmesini farklı farklı tekniklerin yardımıyla sağlar. Ülkemizde ise çok geniş ve engin bir alanda yapılmakta olan masaj hizmeti, her dönemin büyüyen bir sektörü halini almıştır. Günümüzde masaj yaptırmak isteyenler, artık kolaylıkla bulundukları ilin masaj salonlarında, masaj hizmeti alabilirler. Tabiki bu masaj salonlarının sayısının artması, bu sayıyla birlikte sorunlara da yol açmıştır. Bunlardan belki de en önemlisi olan ve bu sektörün de adeta bir kanayan yarası olan profesyonel olmayan masözlerdir. Uzman olmayan masaj eğitmeni adlı terapistlerin, masaj salonlarında görev alması veya masaj ile ilgili eğitim alan masaj terapistlerinin, bu masaj seanslarına katılması ile kendi müşterilerinin üzerinden uygulamalı olarak ilk eğitimini alması, sektör açısından çok kötüdür. Aslına bakarsanız, masaj terapisti; diğer adıyla masör; olmak isteyen fakat masaj hakkında gerekli profesyonel donanım ve bilgilere sahip olamayan ve yeteneklerini de henüz ortaya koyma fırsatı yakalayamayan personelleri yetiştirmekte çok sıkıntılı bir ülkeyiz, özelikle sultan masajında müşterilerin çok memnun edilmesi ve de personellerimizce müşterinin sağlığından çok zevki düşünülmekte ve buda sonucunda bu masajı bir cinsel deneyimle sonlandırma fikrine aşılamaktadır. Bu son derece yanlış yöntem maalesef tüm ülkemizde yaygın olarak kullanılıyor.

Profesyonel masaj türlerinden biri olan sultan masajı da aynı dertten muzdariptir. Alanında uzman olan masörler ile yapıldığında çok etkileyici sonuçlar veren bu masaj,eğer alanında uzman olmayan veya uzmanlığını sizin üzerinizde kazanmaya çalışan birileri tarafından yapıldığında, son derece amatör sonuçlar doğurmaktadır.Peki sultan masajı nedir? Masaj uygulanan kişiye, 2 masörün aynı anda simetrik olarak masaj uygulamasına denir. Burada önemli olan nokta bu iki masörün de farklı kişiler olmasıdır. Çünkü araştırmalara göre iki farklı kişi olması,masaj uygulanan kişi üzerinden bu iki kişinin enerji geçişlerini sağlar.Üzerinizden geçen bu farklı iki seviyedeki enerji, kaslarınızda çok küçük mikro titreşimlerden etkilenir. Bu titreşimler altında yoğurulan vücut yapısı, kendini bambaşka bir deneyimde bulur. Vücudunuzu yoğuran iki masörün de cinsiyeti aynı olmalıdır. Genelde önerilen yönteme göre masaj yapılan kişinin cinsiyeti ne ise, uygulanması gereken masaj da aynı cinsiyete mensup iki masör tarafından yapılmalıdır.Aksi halde vücudunuz rahatlamaz ve yapılan hareketler ile birlikte, vücudunuzda meydana gelen minik titreşimlerin farklı cinsiyetlere sahip olduğu algısı size sarar. Bunun sonucunda cinsel gerilim yaşayan masaj yaptıran, rahatlama değil,gerilme yaşar.

Peki sultan masajının faydaları nelerdir? 

İlk olarak kan dolaşımınızı düzenler. Metabolizmanızın hızını olması gereken çizgiye çeker. Yağ yakımınızı hızlandırmaktadır. Kaslarınızı gevşetme özelliğine sahiptir. Aşırı stres ve yorgunluğuzu giderir. Bacak veya vücudunuzda oluşacak ödem ve toksin atılımını sağlamaktadır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.