Shiatsu Masajı Nedir?

Shiatsu masajında, anma masajı, modern tıp ve akuprsör başta olmak üzere modern tıp teknikleri de kullanılmaktadır.

Shiatsu Masajı

Shiatsu masajı, isminden de anlaşılacağı üzere Japonya’da ortaya çıkan bir masaj türüdür. Bu kelimenin Japonca’daki anlamı “Parmak ile bastırmak, kuvvet uygulamak” anlamına gelmektedir. Bu masajın temel amacı da,kişiye enerji aktarımı yapabilmektir. Bildiğiniz üzere el ile uygulanan bir çok farklı masaj türü var. Shiatsu da bunlardan biri ancak diğer birçok masaj türünde uygulanan el hareketlerinin birçoğunu Shiatsu’da gözlemleyebilirsiniz. Shiatsu masajında, anma masajı, modern tıp ve akuprsör başta olmak üzere modern tıp teknikleri de kullanılmaktadır. Bu masajdaki temel amaç, kişiye enerji yüklemek olduğu için bilim insanları tarafından “Enerji Tıppı” sınıfına dahildir. İnsanlar, doğal olarak her gün farklı olaylar yaşar. Bu olayların bazıları olumlu, bazıları da olumsuz olabilmektedir. Aldığımız kötü iş haberleri veya kötü geçen toplantılar, insanın ruh halini olumsuz etkileyen faktörlerden sadece birkaç tanesi. 

Bu tür durumlarda, insan vücudundaki pozitif enerji gözle görülebilir bir şekilde düşüş göstermekte. Vücudumuzdaki bu ani düşüşler, insan sağlığını da olumsuz etkilemekte. Siz de eğer bu tür bir ruh halinin içerisindeyseniz, bir masaj salonundan randevu alarak ilk Shiatsu masajınız için görüşme yapabilirsiniz. Eminiz ki uzman eller ile birlikte birçok kez Shiatsu masajına dahil olmayı isteyeceksiniz. Çünkü shiatsu masajı, insan vücudundaki olumsuz düşünce ve yükleri alarak, bunun yerine daha pozitif ve olumlu duyguları yükler. Bununla ilgili, internetten bir çok örnek bulabilirsiniz.

Şimdi de Shiatsu masajının nasıl uygulandığı ile ilgili birkaç önemli noktaya değinelim. Öncelikle bu masajın tamamı temas ile gerçekleşmektedir. Bu yüzden size masaj işlemlerini uygulayan terapist ile aranızdaki elektrik, masajın başarılı geçmesi için en önemli faktördür. Eğer ki terapistinizden memnun değilseniz ve farklı bir masör ile yola devam etmek istiyorsanız, lütfen bunu işlemler başlamadan önce yetkililere bildirin. Aksi taktirde shiatsu masajından istediğiniz verim ve performansı kesinlikle alamazsınız. Bu masaj öncesinde, uzmanlar tarafından vücudun değişik 500 noktası belirlenir. Bu noktaların tamamı basınç noktasıdır. Bu masajda sadece basınç hareketleri değil, hafif vuruşlar, eklem çalışmaları ve sallama hareketleri de kullanılabilir. 

Bu tamamıyla masaj salonuna kalan bir şey.Genellikle Shiatsu masajını başarılı bir şekilde uygulayabilmek için ciddi bir teknik bilgi bilmenize gerek yoktur. Dolayısıyla terapist’ten 1-2 ufak detay aldıktan sonra, siz de kendi evinizde rahat bir şekilde bu masaj türünü uygulamaya başlayabilirsiniz. Ancak burada önemli bir nokta da var ki, masajın başarılı olabilmesi için gereken temel etkenlerden birisi de ortam. Genellikle evlerde bu tür bir ortam ambiyansı yaratılamaz ve kişiler bu yüzden Ankara masaj salonlarını tercih ederler. Bu masajın temel amacı, daha demin de bahsettiğimiz gibi kişiyeaktif enerji yüklemektir. Bu yüzden size masaj işlemi uygulayan terapisti iyiseçmeniz, sizin için oldukça önemlidir.