Klasik Masaj

Klasik masaj, isminden de anlaşılacağı üzere genellikle masaj amacıyla gelen birçok kişide kullanılan masaj tekniğidir. Klasik masaj amacıyla masaj salonlarını ziyaret eden kişiler, genellikle bu masaj türünü günün stresini atmak için tercih ederler.

Ankara Klasik masaj

Klasik masaj, isminden de anlaşılacağı üzere genellikle masaj amacıyla gelen birçok kişide kullanılan masaj tekniğidir. Klasik masaj amacıyla masaj salonlarını ziyaret eden kişiler, genellikle bu masaj türünü günün stresini atmak veya herhangi bir heyecan verici olayı stressiz bir şekilde atlatabilmek amacıyla masaj salonlarına gelirler. Masaj, gerçekten de insan sağlığı için neredeyse olmazsa olmaz denilebilecek kadar önemli bir uygulamadır. Masaj için “Alternatif Tıp Bilimi” demek de kesinlikle doğrudur. Vücudunuzdaki kan dolaşımı yollarının açılması, çeşitli bölgelerdeki ağrıların çözülmesi için bu masaj türü birebirdir. Ayriyeten bunalım, depresyon gibi ruhsal sorunlarınız için de klasik masaj randevusu alarak bu psikolojik sorunlarınızın üstesinden rahatlayarak gelebilirsiniz.

Masajın temel amacı, vücuttaki ağrıların ortadan kaldırılması olarak da söylenilebilir. Genellikle kas bölgelerinde, sırtın çeşitli noktalarında ve boğaz bölgesinde ağrı yaşayan kişiler için bu masaj türü oldukça uygulanabilir. Spor müsabakalarında  yer alan ve vücudunun herhangi bir noktasına darbe alan sporculara da genellikle klasik masaj uygulanarak sporcuların daha çabuk iyileşmeleri ve yaralarının onarılması hedef alınır. Ayrıca ülkemizde baş ağrısı ve migren gibi hastalıklardan müzdarip olan kişi sayısı da,azımsanamayacak kadar çok. Dolayısıyla uygulanan klasik masajın, bu kişilerin hastalıklarına da büyük oranda deva olduğu bilimsel istatistikler ile de kanıtlanmıştır. Klasik masaj tedavisinden çıkan ve baş ağrısı sorunu ile ankara masaj salonlarını tercih eden kişiler ile yapılan anket çalışmalarında da bu masajın yararlarını görebilmek mümkündür. Her ne kadar ilgisiz bir hastalık gibi görünse de kanser gibi iç hastalıklar ile mücadele eden kişilerin tedavi programlarına da genellikle klasik masaj konulur ve bu hastalar belirlenen tarihlerde sık sık klasik masaj tedavisi görürler. Her ne kadar kanser hastalığına deva olamasa da, bu şekilde klasik masaj uygulanan hastalar, hayata daha pozitif olarak bakmaya başlarlar.

Klasik masajda çeşitli hareket teknikleri kullanılır. Buteknikler ;

Titreşim Hareketi ; Bu işleme başlanmadan önce işlemin uygulanacağı bölge, yoğurma yöntemi ile ısıtılır. Daha sonra da ıslanarak kaslar rahatlar ve bölgedeki toksin vücut dışarısına atılır.

Friksiyon Hareketi ; Friksiyon da, hasarlı bölgenin ısı alması amacıyla uygulanan bir harekettir. Isınma ile birlikte, bölgede bulunan ağrılar büyük bir ölçüde azalır. Dinlendirilen kaslarda, bu yöntem ile rahatlar.

Yoğurma Hareketi ; Yoğurma,genel olarak masaj türlerinin neredeyse tamamında etkin olarak kullanılan bir harekettir. Her ne kadar ilkel bir yöntem gibi görünse de, masaj tekniklerine uygun olarak kullanıldığı zaman hasta için oldukça olumlu sonuçlar oluşturur.Genellikle sıvazlama yapıldıktan sonra yoğurma yapılır.

Darbeleme Hareketi ; Darbeleme hareketi, masajın sonunda uygulanan bir harekettir. Bu hareketin kullanılmasının amacı, vücudun masajdan arınıp yeniden uyanmasını sağlamaktır.Masaj sayesinde dinlenen ve rahatlayan kaslar, darbeleme tekniğinin başlaması ile birlikte yeniden işlevlerini gerçekleştirmek üzere hazır bir konuma geçerler.