Hawai Masajı

Çok eski bir Hawai felsefesine göreyse, her insanın kendi içinde problemlerini tek başına çözebilen bir takım pozitif güçler vardır. İşte bu Lomi Lomi masajı, pozitif enerjilerinizi uyandırmaya yardımcı olur.

Hawai Masajı Nedir? Hawai Masajı Ankara'da Nerede?

Hawai yerel dilinde, masaj anlamına da gelen "Lomi Lomi" bir veyahut birden fazla masajcı tarafından yapılması gereken çok yumuşak bir hawai masajıdır. Güneş’in sıcaklığı ile açılan ten çok hassas olduğundan bu şekilde bir masaj yapılmaktadır. Sırt ve karın bölgeniz üzerinde el ile kol gezdirilerek, egzotik tomurcuklu kokular ve şifalı olduğu vaat edilen şarkılar ile, adeta rahatlamanızı sağlamaktadır.

Lomi Lomi masajı veya diğer adıyla hawai masajı, benzeri masajlardan çok farklı olarak rahatlatmak amaçlıyla uygulanan bir tekniğe sahiptir. Sanki güzel bir dans gibi tek seferde gerginliğinizi mutluluk ve rahatlamaya çevirecektir. Lomi Lomi masajı binlerce yıldır özellikle pasifikte uygulanmaktadır. Polole Lomi adlı dünyaca ünlü bir masör, bu masajı sanki bir annenin dokunuşlarına benzetmiştir. Bir başka masör Oluea Lomi ise, beyin, beden ve ruhun uyum içerisinde mükemmel bir şekilde çalışmasını sağladığını söylemiştir. Hayat enerjisini harekete geçirdiğini de iletmiştir. Lomi Lomi masajı yumuşak dokunuşlar ile sürekli olarak uygulanır. Yumuşak bir şekilde kaslarınıza dik bir şekilde derinlemesine uygulanır. Akıcı dokunuşlar ile, bedeninizin bütününü terbiye eden el hareketleri ile rahatlamanızı sağlar.

LomiLomi Masajı özellikle Amerika ve Avrupa’da çok hızla yayılan bir masaj türüdür.Ruh ve bedeninizi aynı derecede rahatlatan bu masaj, tarihte, Hawaia dalarındaki Şamanist hekimler tarafından, adına tapınak masajı denilerek, özellikle üst düzey yöneticilere ve de en çok krallara yapılırdı. Lomi Lomi masajında sıcak aromatik özellikli yağlar ile yapılan uzun uzun rahatlatıcı etkili masaj hareketlerinde, çok narin ve yavaşça yapılan mobil teknikler uygulanmaktadır.

Çok eski bir Hawai felsefesine göreyse, her insanın kendi içinde problemlerini tek başına çözebilen bir takım pozitif güçler vardır. İşte bu Lomi Lomi masajı, pozitif enerjilerinizi uyandırmaya yardımcı olur. Bu masajın tarihçesi çok çok eskilere dayandırılır; Huna adı ile bilinen felsefenin de bir parçasıdır. Hunafelsefesi'nin temeliyse sevgi ve harmoniyi aramaktan geçer. Akıcı, sürekli, uzun ve yumuşak olan dokunuşlarla hücrelerinize işlemiş olan bu çok eski inanışları ve sizi sınırlayan davranışları tamamıyla ortadan kaldırarak, bedeninizin rahatlamasını temel edinir. Dopdolu bir sevgi, insanı tamamıyla sarmalayan bu dokunuşlar ile, hoş ve güzel kokulu, aynı zamanda ılık vücut yağlarının yanında yerel Havaii müziğinin eşliğinde, sizde kendinizi çok emin ellerde hissedeceksiniz.

İnsanoğlu genellikle anılarının, inançlarının ve de diğer programlamalarının beyninde bulunduğunu düşünür. Fakat tüm bu şeyler vücut hücrelerinde depolanmaktadır. Bu bilgi çok ama çok şeyi yerinden değiştirir. Hawaililer de bir düşünce veya inanışın, kas gerginliğine varıncaya kadar enerji akışlarını bloke ettiğini düşünerek,vücutlarındaki enerji akışını dönemsel olarak incelerler. Bu masajda, enerji akışı yeniden yönlendirilirken, enerji blokajları da tamamen ortadan kaldırılır.

Hawaii'den neredeyse tüm dünyaya yayılan bu masajı tarihte çok eski çağlarda, devlet adamlarının ve krallarının çok önemli olan savaş kararlarını almadan önce yaptırdıkları da bilinen bir bilgidir. Nedenine gelince, bu masajın en önemli özelliği olan masaj sırasında sağladığı aşırı gevşeme ile beynin karar alabilme mekanizmalarını doğal bir şekilde harekete geçirmesidir. Masajın etkilerine gelince diğer masajlar uygulandığı gibi hemen hemen sonra değil, ardından takip eden üç veya dört gün içinde de hissediliyor olmasıdır. Bu nedenle çok sayıda tatil köyünde bu masajı yaptıranlar, genelde tatilin sonrasında iş streslerini yenebilmek ve de etkili karar alabilmek için, tatillerinin en son günlerinde hawai masajı yaptırmayı daha çok tercih ederler. Bu masajı nedense kadınlardan daha çok erkekler tercih ediyor. Sebebini ise inanın biz dahi bilmiyoruz.