Derin Doku Masajı

Derin doku masajı ile,kaslarınızdaki bu bölgeler rahatlatılıp açılarak bölgedeki hareket kısıtlamaların tamamıyla önüne geçilir. Ayrıca fiziksel ağrınızın da hafiflediğini, somut bir biçimde göreceksiniz.

Derin doku masajı nedir?

Derin doku masajı da, genel olarak sporcular ve ağır yük işleri ile uğraşan kişiler için bire bir masaj çeşididir. Bu masaj türü ile,bağ dokularındaki derin noktalar hedef alınır ve yapılan işlemler de buradaki noktalara yönelik gerçekleştirilir. Bu masajda yapılan çalışmalar genellikle bacak, bel ve sırt ağrılarının yaşandığı noktalara ithafen yapılır. Dolayısıyla bu bölgelerinde sorun yaşayan hastalar, masaj merkezlerine gittikleri zaman bu ayrıntıyı personeller ile paylaştığı taktirde “Derin Doku Masajı”nın uygulanması ile ilgili karar alacaklardır. Bu masaj türünde uygulanan hareketlerin bir kısmı, klasik masaj yöntemi üzerinde de etkin olarak kullanılmaktadır. Çünkü iki masaj türünün de etki ettiği bölge genellikle aynıdır ancak derin doku masajı, vücudun daha derin noktalarını hedef alır.Ayrıca bu masaj türünde yapılan hareketler, daha derin noktaları etkilediği için çok daha hassas ve yavaş bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kronik kas ağrısı yaşıyorsanız ya da vücudunuzun herhangi bir yerinde yaralı nokta bulunuyorsa  kas bölgesindeki ligament ve tendon dokularında genellikle kasılmalar yaşanır. Bu kasılmalar sonucunda, bulunan bölge. Dolayısıyla da kişinin canı epey bir acıyabilir. Ayrıca gündelik hayatta sık sık yaptığınız hareketleri gerçekleştirirken de çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Derin doku masajı ile,kaslarınızdaki bu bölgeler rahatlatılıp açılarak bölgedeki hareket kısıtlamaların tamamıyla önüne geçilir. Ayrıca fiziksel ağrınızın da hafiflediğini, somut bir biçimde göreceksiniz. Bu masaj türünü uygulamak üzere görevlendirilen terapist, tedaviyi masaj yağı ile gerçekleştirir. Bunun sebebi,derin noktalara uygulanan darbelerde bölgenin acımaması ve kişinin herhangi biracı hissetmemesidir. Çünkü terapist masaj esnasında iken daha derin noktalara ulaşmakta zorlanır. Bu yüzden masaj yağı bu bölgeyi yumuşatır ve işlemleri ciddi bir ölçüde kolaylaştırır. Masaj esnasında, genellikle birçok kişi bölgedeki ağrılardan şikayetçi olur. Ancak bu ağrılar birçok kişide görülen ve iyileşme belirtisi olarak da nitelendirilebilecek ağrılardır. Eğer ki bu ağrılarınız gerçekten de çok ciddi seviyelere ulaşıyor ve sizi aşırı anlamda çok rahatsız ediyorsa, bu durumu masaj terapistiniz ile paylaşmalısınız.

Masaj işlemlerinin sonuna gelindiğinde, masajı uygulayan terapist bu bölgeyi buz uygulamasına tabii tutar. Tekrar belirtmeliyiz ki derin doku masajı, genellikle yaralanan bölgeleri veya şiddetli ağrı içeren bölgeleri hedefe alır. Zaten masaj salonuna giriş yaptığınız anda sizi karşılayan terapist de, şikayetleriniz ile ilgili bilgi aldıktan sonra size bu masaj türünü önerecektir. Tüm bu hastalıklarda derin doku masajı ciddi bir şekilde olumlu sonuçlar vermektedir. Genellikle hastalar, klasik masaj yerine derin doku masajını tercih etmektedirler. Çünkü bu masaj türünde daha derin noktalar hedef alınır ve sorununuza bir nevi kökten çözüm bulunmuş olunur. Lütfen bu tür bir işleme girmeden önce yüklü miktarda besin almayın. Ayrıca terapist, belirli zaman aralıklarında sık sık nefes almanızı isteyecektir. Siz de terapiste uyarak sık sık derin nefesler almayı ihmal etmeyiniz.