Aloe Vera Masajı

Kökeni Afrika olan Aloe Vera, zambakgil familyasındandır. Buna rağmen kaktüse de benzer bir görünüm sergiler. İçeriğindeki doğal vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerle, özellikle alternatif tıp sektörü adına oldukça önemli derecede bir bitkidir.

Dünyagenelinde bir çok masaj türü vardır. Bunlardan en yaygın olanlarından birisi dealoe vera masajıdır. Bu masajı diğer masaj türlerinden ayıran en önemli yanı,masaj sırasında kullanılan aloe vera bitkisidir. İsterseniz bu masj türüne dahada yakından bakalım.

Kökeni Afrika olan Aloe Vera, zambakgil familyasındandır. Buna rağmen kaktüse de benzer bir görünüm sergiler. İçeriğindeki doğal vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerle, özellikle alternatif tıp sektörü adına oldukça önemli derecede bir bitkidir. Şu zamana kadar yapılan araştırmalarda, özellikle ciltte oluşan yanık ve yara gibi bozulmalarda oldukça etkili bir masaj türü olduğu kanıtlanmıştır.Ayrıca aloe vera bitkisi, anti-bakteriyel özelliğiyle, enfeksiyon kapmalarındaki tedavilerde ve sindirim sistemindeki hastalıklarda kullanılmaktadır. Pekala, aloe vera bitkisini bu denli kıymettar yapan şey nedir? Yaprağındaki yeşil kabuklu bölümünün altında yer alan yaprağının iç kısmındaki ve de parankim adlı hücreler tarafından üretilen müsilaj adı ile tabir edilen renksiz jelidir. Bu doğal jeli yapraklarını tam ortadan ikiye ayırarak veyahut yapraklarını mikserden geçirerek de elde edebilirsiniz. Kullanım amacınıza dönük olarak dondurucuda veya soğuk bir alanda bekletip kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu bitkiyi evinizde saksılarda da yetiştirebilirsiniz. Oldukça fazla su sevmez. Bitkinin toprağı kuruduğunda, az miktarda sulanmalıdır. Güneş altındaysa en fazla 1 m uzunluğa erişebilir.

Bu bitki sadece cildinize faydalı bir jel olarak bilinmemeli. Maalesef toplumda böyle bir yanlış algılama söz konusu. Bu bitki aynı zamanda birçok diğer bitkiden de çeşitli fayda sağlamaktadır. Belki de aloe vera’nın doğa tarafından bize sunulan en etkileyici bitki olduğunu düşünmek hiç de yanlış olmaz. Beslenme ve diyetistyenlik uzmanlarınca ve de doktorlar tarafından, hastalıkları önleme konusunda on binlerce makale yazmış uzmana göre bu bitki, tüm bitkilerin arasından, en etkileyici olan sonucu veriyor. Bu bitkiden sonra sarımsağın da onun hemen ardından geldiği söyleyebiliriz.

İşte bu büyülü bitki ve bu bitkinin vücuda yedirilmesiyle uygulanan masajın vücudumuza faydaları; 

Yüksek kolesterolünüzü düşürür. Kanser tümörünün büyümesini bazı vücutlarda hemen durdurur. Kanınızın akışkanlığını artırır ve işte bu sayede kalp damar hastalığı riskini düşürür. Vücutta oksitlendirici olan stresten korur. Kanın oksijenli seviyesini artırır. Ülser, Crohn hastalığı gibi ve diğer sindirim bozukluklarını da iyileştirir. Vücudunuzu alkalileştirir  ve çok asitli derecedeki yeme alışkanlıklarınızı dengeler. Kabızlığı durdurur. Fiziksel ve radyasyonel yanıklarının iyileşmesini hızlandırır. Böbrek taşlarının çoğalmasını önler. Vücudunuzu kahve ve çay içerisindeki oksalatlardan da korur. Yani saymakla bitmeyecek faydalarını burada sonlandırmak en iyisi olacaktır.

Bu masajı bazı kişilerin yaptırması sakıncalı olabilmektedir. Daha önceden hiç aloe vera masajı almadıysanız, ilk başta küçük seanslarla başlamanızda fayda vardır. Aloe vera alerjisi aslında pek de görülen bir şey değildir ama yine de tedbirli olmak her zaman iyidir. Birkaç seans aloe vera masajından sonra vücudunuzda farklılıklar görebilirsiniz. Eğer kabızlık gibi sindirimsel problemleriniz varsa, bu bitkisel masaj sizi iyileştirecektir. Özellikle kadınlarda karın ve bağırsak ağrıları çok ciddi oranda azalır yada tamamen biter. Bu nedenle kadınsal hastalıklarda oldukça fazla kullanılır. Zaten aloe vera denilince akla gelen ilk resim, bitkisel ortamda yatan bir kadındır. Bu resmi hayata yayan bilinenin aksine erkekler değil kadınlardır.  Aloe vera masajı kolon poliplerinin de en iyi dahili hastalık ilacıdır. Sindirim kanalınızı oldukça sakinleştirir ve hatta çiğ olan meyve ve sebzelerin suyu ile aloe veralı karışımlar, erken aşamadaki kolon kanserleri için de mucizevi denilebilecek sonuçlar sunar.